Byliśmy w Lublinie

Dzięki uprzejmości Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie pana Tadeusza Sławeckiego 17 kwietnia 2018 r. w głównej galerii biblioteki odbyło się spotkanie przygotowane przez nasze Stowarzyszenie. Spotkanie pod nazwą „Z roweru widać lepiej” czyli jak nietypowo i skuteczniej poznawać historię lokalną było zachętą do odwiedzenia atrakcyjnych miejsc w Wohyniu.
Podczas godzinnego wystąpienia (Jurka, Zbyszka, Joli, Ani) przekonywaliśmy zebranych, że spędzenie w terenie godziny i poznawanie rodzimej historii w zupełności zastąpi kilkugodzinne siedzenie w ławce szkolnej. Jazda rowerem to spotkania z ciekawymi ludźmi, to zabawa i niewątpliwe zdrowy styl życia.
Dla osób, które chciałyby poznać trochę historii wohyńskich stron mamy kilka żelaznych tematów dotyczących: pierwszych wzmianek o Wohyniu, ciekawych miejsc o historii unitów, tragicznych wydarzeń związanych z II wojną i „naszej granicy” oraz około 40 innych miejsc wartych poznania. Podczas spotkania ciekawostką była historia pisana wierszem na temat wohyńskiego folksdojcza Adolfa Dykowa oraz o kamieniach granicznych.
Zebrani na pamiątkę otrzymali foldery o gminie Wohyń i Radzyńskiej Krainie Serdeczności, podziwiali drewniany rower, kronikę, skosztowali też sękacza i cukierki raczki.
Dziękujemy panu Dyrektorowi Tadeuszowi Sławeckiemu i pani Kierownik Działu Promocji i Informacji pani Ewie Hadrian za umożliwienie nam pokazania się szerszym forum.
WBP w Lublinie – Fotorelacja ze spotkania „Z roweru widać lepiej”

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.